Čo sú ochorenia proximálnych svalov

Proximálne svaly sú svaly, ktoré sa nachádzajú najbližšie k stredu tela, vrátane stehien, bokov, hornej časti rúk, ramien a samotného stredu tela. Množstvo ochorení ovplyvňujúcich svaly v týchto oblastiach sa môže prejavovať len nenápadnými a zdanlivo nesúvisiacimi príznakmi, preto je skutočne dôležité všímať si jednotlivé zmeny a o všetkom so svojim lekárom hovoriť.

Môže byť pre vás ťažké chodiť po schodoch či postaviť sa zo stoličky. Možno je pre vás náročné dýchať v ľahu alebo ste začali mať ranné bolesti hlavy. Možno vás iní označujú za lenivých, letargických či slabých alebo si to prípadne myslíte o sebe vy sami. Takže, ak ste si práve začali všímať veci, ktoré zrejme nie sú úplne v poriadku, alebo chcete porozumieť príznakom, ktoré sa u Vás zhoršujú, náš dotazník vám poskytne informácie, ktoré vám pomôžu získať sebaistotu, aby ste o svojich problémoch mohli rozprávať so svojim lekárom, a tak získali odpovede na svoje problémy. Správne pomenovanie problému vám totiž môže zmeniť život.

 

Zoznam príznakov

Prezrite si niektoré z príznakov ochorení proximálnych svalov a zistite, akými rôznymi spôsobmi sa môžu prejavovať.

Svalové ochorenia

Proximálne svaly môžu byť postihnuté u širokej skupiny ochorení. Prečítajte si zopár príkladov a zistite, ako vzájomne súvisia.